Biuro rachunkowe Zgorzelec

Biuro rachunkowe JOTPEK świadczy usługi księgowe dla przedsiębiorstw ze Zgorzelca i okolic. Świadczymy kompleksowe usług księgowe zarówno dla małych przedsiębiorstw (np. jednoosobowych działalności gospodarczych), jak złożonych spółek kapitałowych (np. sp. z o.o.). Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego biura rachunkowego.

Autor: JOTPEK

Biuro rachunkowe, księgowość, pełne księgi, księgi handlowe, kadry i płace, książka przychodów i rozchodów (KPiR), ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, karta podatkowa, zakładanie działalności gospodarczej, zakładanie spółki z o.o., likwidacja spółek, wnioski do urzędu pracy, deklaracje VAT, podatek CIT, podatek PIT, JPK, jednolity plik kontrolny, KRS, ZUS, PFRON

Powiązane tematy:

Co biuro rachunkowe JOTPEK może dla Ciebie zrobić

Biuro rachunkowe Zgorzelec JOTPEK oferuje podmiotom gospodarczym z siedzibą w mieście Zgorzelec usługi księgowe w postaci: pełnej księgowości, książki przychodów i rozchodów KPiR, karty podatkowej, ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Prowadzimy także kadry i płace, sporządzamy deklaracje VAT (pliki JPK) oraz sprawozdania finansowe. Pomagamy w założeniu działalności gospodarczej i/lub spółki z o.o., a także w przygotowaniu wniosków do Urzędu Pracy w Zgorzelcu oraz wniosków leasingowych do banków.

Księga przychodów i rozchodów Zgorzelec

Biuro rachunkowe Zgorzelec JOTPEK dla klientów ze Zgorzelca i okolic przygotowało specjalną ofertę prowadzenia księgi przychodów i rozchodów (KPiR). W ramach umowy o świadczenie usług księgowych odbieramy od klientów w Zgorzelcu dokumenty księgowe. Na podstawie uzyskanych informacji o przychodach i kosztach ustalany jest wynik na koniec miesiąca. Następnie, na jego podstawie obliczane są zaliczki na podatek dochodowych CIT. Dla podmiotów ze Zgorzelca, które są czynnymi płatnikami podatku VAT, biuro rachunkowe Zgorzelec JOTPEK sporządza także deklaracje VAT i jednolite pliki kontrolne (JPK), które wysyłane są bezpiecznym szyfrowanym kanałem do Urzędu Skarbowego w Zgorzelcu.

Pełne księgi rachunkowe Zgorzelec

Dla większych podmiotów ze Zgorzelca i powiatu zgorzeleckiego, biuro rachunkowe Zgorzelec JOTPEK prowadzi pełne księgi handlowe. Ta forma prowadzenia ksiąg rachunkowych właściwa jest dla spółek z o.o., spółek komandytowych oraz innych podmiotów, których przychody przekroczył równowartość 2 mln euro. Biuro rachunkowe Zgorzelec JOTPEK przygotowuje comiesięczne zestawienia przychodów, kosztów oraz oblicza wynik finansowy. Na jego postawie biuro rachunkowe Zgorzelec JOPTEK sporządza deklaracje zaliczek na podatek dochodowy CIT. Z kolei dla podmiotów, które są czynnymi płatnikami podatku VAT, biuro rachunkowe Zgorzelec JOTPEK prowadzi także rejestr VAT i przygotowuje i wysyła do urzędu skarbowego deklaracje VAT w formie elektronicznej VAT JPK.

Kadry i płace Zgorzelec

Biuro rachunkowe JOTPEK Zgorzelec świadczy usługi kompleksowego prowadzenia spraw pracowniczych przedsiębiorstwa. Biuro rachunkowe Zgorzelec JOTPEK nalicza wynagrodzenia, rozlicza urlopy okolicznościowe, urlopy macierzyńskie oraz zwolnienia chorobowe. Nasi pracownicy dbają  o aktualność badań lekarskich oraz szkoleń BHP. Biuro rachunkowe Zgorzelec JOPTEK rozlicza delegacje krajowe i delegacje zagraniczne; wystawia świadectwa pracy; aktualizuje dane w ZUS. Doradzamy także w zakresie prawa pracy, regulaminów pracowniczych oraz ochronie danych osobowych pracowników.

Ryczałt, karta podatkowa Zgorzelec

Dla podmiotów, którym ustawa o rachunkowości i przepisy pochodne dają prawo korzystania z uproszczonej formy rozliczeń z fiskusem, prowadzimy kartę podatkową lub ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Jednocześnie, biuro rachunkowe Zgorzelec JOTPEK monitoruje osiągane obroty i doradza najbardziej optymalne podatkowo decyzje.

Zakładanie działalności gospodarczej Zgorzelec

Dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą, biuro rachunkowe Zgorzelec JOTPEK  przygotowało specjalną ofertę promocyjną. W ramach świadczonych usług księgowych, biuro rachunkowe Zgorzelec JOTPEK oferuje Państwu bezpłatną pomoc w założeniu własnej firmy. Pomagamy wypełnić formularze i wnioski CEIDG. Pomożemy sporządzić politykę rachunkową dla Państwa firmy oraz wybierzemy najbardziej optymalną formę opodatkowania. Zapraszamy do współpracy z biurem rachunkowym Zgorzelec JOTPEK.

Rejestracja spółki Zgorzelec

Rejestracja nowej spółki z o.o. (lub innej spółki kapitałowej) przez Internet nie jest czynnością trudną dla osoby z odpowiednim doświadczeniem. Biuro rachunkowe Zgorzelec JOTPEK przygotowało dla Państwa dedykowane rozwiązania pozwalające zarejestrować nową spółkę w 15 minut. Dysponujemy podpisami elektronicznymi, wiemy jak założyć konto na portalu S24 i na jakie aspekty procesu rejestracji nowej spółki z o.o. należy zwrócić szczególną uwagę, aby uniknąć uzupełnień lub też całkowitego odrzucenia wniosku o rejestrację. Zapraszamy do współpracy firmy ze Zgorzelca.

W ramach świadczonych usług, biuro rachunkowe JOTPEK przygotowuje także okresowe sprawozdania finansowe, wnioski aktualizacyjne do KRS, CEIDG oraz urzędów skarbowych (NIP-7). Dla firm z miasta Zgorzelec przygotowujemy także pełną dokumentację RODO i BDO.

W razie potrzeby, dedykowana księgowa prowadzić będzie czynności księgowe w siedzibie Państwa podmiotu.

Zgorzelec w ujęciu statystycznym

Zgorzelec to miasto przygraniczne położone nad rzeką Nysą Łużycką. Zgorzelec jest siedzibą powiatu zgorzeleckiego.  W mieście Zgorzelec znajduje się wiele ważnych zabytków m.in. starówka, zespół parków miejskich, liczne kamienice oraz monumentalny gmach Miejskiego Domu Kultury.

Wg danych GUS, na koniec 2019 roku miasto Zgorzelec liczyło ponad 30 tys. mieszkańców, przy czym większość z nich to kobiety. Stopa bezrobocia w Zgorzelcu w 2018 roku wnosiła 2.4 punktu procentowego. W mieście Zgorzelec zarejestrowanych było ponad 6600 podmiotów gospodarczych. Na koniec 2018 roku, w mieście Zgorzelec oddanych do użytku było prawie 20km ścieżek rowerowych.