Zeznania PIT

Przedsiębiorcy powinni pamiętać, że po zakończeniu roku podatkowego należy przygotować i złożyć zeznanie podatkowe za rok poprzedni.

Autor: JOTPEK

Biuro rachunkowe, księgowość, pełne księgi, księgi handlowe, kadry i płace, książka przychodów i rozchodów (KPiR), ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, karta podatkowa, zakładanie działalności gospodarczej, zakładanie spółki z o.o., likwidacja spółek, wnioski do urzędu pracy, deklaracje VAT, podatek CIT, podatek PIT, JPK, jednolity plik kontrolny, KRS, ZUS, PFRON

Powiązane tematy:

O czym należy pamiętać rozliczając PIT

Należy pamiętać, że jeżeli podatnik, którego działalność jest opodatkowana na zasadach ogólnych osiągnął w ciągu roku jeszcze inne przychody, poza działalnością gospodarczą to również powinien je rozliczyć na deklaracji PIT-36 (w przypadku przychodów z zatrudnienia na etacie należy je rozliczyć na podstawie PIT-11 otrzymanego od pracodawcy).

Co Biuro rachunkowe JOTPEK może dla Ciebie zrobić

Pierwszy kwartał nowego roku kalendarzowego jest dla nas jednym z najbardziej intensywnych okresów sprawozdawczych. Dla naszych Klientów przygotowujemy sprawozdania finansowe oraz zeznania roczne PIT. Dotyczy to zarówno samych przedsiębiorców (PIT-36) jak i wszystkich pracowników (PIT-11).